Grodzisko 7 32-043 Grodzisko Fontanna usytuowana jest między kościołem a grotami modlitewnymi. Została wzniesiona w 1687 roku na cześć zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Przedstawia słonia z obeliskiem na grzbiecie. Całość wykonano z jednego bloku kamiennego. Rzeźbę zwieńcza podobizna Matki Boskiej. Jej pierwowzorem była rzymska rzeźba sprzed bazyliki Najświętszej Maryi Panny powyżej Minerwy. Na boku słonia widnieje napis po łacinie: Onus meum leve (Ciężar mój jest lekki).
Nie pokazuj więcej tej informacji

Powiadomienie o plikach cookie!

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Czytaj więcej na temat cookie ...

Brak głosów

Napisz komentarz

Autor:

aga-tedi

445660
Zobacz punkty autora

Źródło:
www.miplo.pl

Data utworzenia:
Sun Jul 27 20:59:52 2014

Ostatnia modyfikacja:
Fri Mar 26 17:01:19 2021

Historia punktu
Historia propozycji

Wbudowany w mapę:
2607 2605 2603 2601 2511 2509 2507

Niezmieniony od wersji: 2105

ID: 873043

Rzeźba, forma przestrzenna

Rzeźba, forma przestrzenna / Polska

Obelisk ze słoniem

Grodzisko

Grodzisko 7
32-043 Grodzisko
Fontanna usytuowana jest między kościołem a grotami modlitewnymi. Została wzniesiona w 1687 roku na cześć zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Przedstawia słonia z obeliskiem na grzbiecie. Całość wykonano z jednego bloku kamiennego. Rzeźbę zwieńcza podobizna Matki Boskiej. Jej pierwowzorem była rzymska rzeźba sprzed bazyliki Najświętszej Maryi Panny powyżej Minerwy. Na boku słonia widnieje napis po łacinie: Onus meum leve (Ciężar mój jest lekki).

Brak komentarzy

Zaloguj się